Özge Özpirinçci Kimdir?

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ KİMDİR

DOĞUM TARİHİ: 1 Nisan 1986
DOĞUM YERİ: İstanbul, Türkiye
YAŞI: 31
BURCU: Koç
BOYU ve KİLOSU: 160 cm. 50 kg.

Hakkında
2015 -2017 yılları arasında Fox TV ekranlarında gösterilen Aşk Yeniden adlı dizideki Zeynep Taşkın rolü ile geniş kitlelerin beğenisini kazanmıştır. Daha önce Kavak Yelleri, Melekler Korusun, Deli Saraylı ve Al Yazmalım gibi dizilerde oynamıştır. Veda (2010), Anadolu Kartalları (2011), Kayıp (2013) ve Karışık Kaset (2014) yer aldığı sinema filmleri arasındadır. Aşk Yeniden dizisindeki oyunculuğu ona 42. Altın Kelebek Ödüllerinde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazandırmıştır.

Ünlü Olmadan Önce
Liseye kadar eğitimini İstanbul’da tamamlamış sonrasında AFS programı ile lise eğitimini ABD’de sürdürmüştür. 2008 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden mezun olmuştur. Boston Emerson College’da senaryo yazarlığı ve Sinema-TV üzerine eğitim almıştır. 17 yaşındayken Melekler Korusun dizisi ile oyunculuğa adım atmıştır.

Diğer Ayrıntılar
Eti Browni, Algida Cornetto, Coca Cola, Turkcell  ve Vestel reklamlarında oynamıştır. Murat Dalkılıç’ın Derine Kördüğüm şarkısının videosunda yer almıştır. Sosyal medya üzerinden haberdar olduğu yaralı haldeki bir sıpayı sahiplenmiştir. Zilli adını verdiği eşek, ailesinin Gebze’deki çiftliğinde yaşamaktadır.

Aile Hayatı
Babası Diyarbakırlıdır. Abisi Emre Özpirinçci de kendisi gibi oyuncu ve yazardır. 2014 yılından bu yana oyuncu Burak Yamantürk ile sevgilidir. Nisan 2013’de Engin Altan Düzyatan ile nişanlanmış fakat kısa bir süre sonra, çiftin ayrılık kararı kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Onunla İlişkili
Aşk Yeniden dizisinde başrolü Buğra Gülsoy ile paylaşmıştır.

Özge Özpirinçci yerli kadın oyuncular, İstanbul doğumlu ünlüler, 1 nisan doğumluünlüler ve koç burcu ünlüler listesinde yer almaktadır. Özge Özpirinçci hakkında başka bilgilere sahipseniz yorum yazarak içeriği geliştirmemize katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar

YENİ BİYOGRAFİLER