Tuba Büyüküstün Kimdir?

TUBA BÜYÜKÜSTÜN KİMDİR?

DOĞUM TARİHİ: 5 Temmuz 1982
DOĞUM YERİ: İstanbul, Türkiye
YAŞI: 35
BURCU: Yengeç
BOYU ve KİLOSU: 173 cm., 58 kg.

Hakkında
İlk olarak, 2004 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği Çemberimde Gül Oya dizisindeki Zarife rolüyle dikkat çekmiştir. Daha sonra sırasıyla Ihlamurlar Altında, Asi, Gönülçelen, 20 Dakika, Kara Para Aşk ve Cesur ve Güzel dizileri ile oyunculuk kariyerine devam etmiştir. Babam ve Oğlum, Sınav ve son olarak İstanbul Kırmızısı oynadığı filmler arasındadır. 2016’da Türkiye Gençlik Ödülleri En İyi Kadın Dizi Oyuncusu seçilmiştir.

Ünlü Olmadan Önce
Tam adı Hatice Tuba Büyüküstün’dür. Lisedeyken bir dönem genetik bilimci olmayı isteyen Büyüküstün, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümü mezunudur. Oyunculuğa üniversite yıllarında reklam filmleriyle başlamıştır. İlk dizisi 2003’de Kanal D de yayınlanan Sultan Makamı’dır Dizide 4 bölüm oynamıştır.

Diğer Ayrıntılar
Başrol oynadığı ilk sinema filmi 2010 yapımı Yüreğine Sor’dur. Colins, Molpet, Pantene, Maximum Kart ve Molfix reklamlarında oynamıştır. En sevdiği renk kırmızıdır. Oyunculardan Cate Blanchett ve şarkıcılardan Nina Simone’yi beğenir. Resim çizmek hobisidir.

Aile Hayatı, Sevgilisi
Ailenin tek çocuğudur. Banka memuresi annesi ve kendi işini yapan bir elektronik mühendisi babası tarafından yetiştirilmiştir. Ailesi Erzurum kökenlidir. İlk aşkını 14 yaşındayken yaşamış ve bu ilişkisi 3 yıl sürmüştür. 2011 yılında evlendiği oyuncu Onur Saylak ile 2012’de ikiz kızları Maya ve Toprak dünyaya gelmiştir. 5 Haziran 2017’de çift boşanmıştır. Sonrasında işletmeci Umut Evirgen ile aşk yaşadığına ilişkin iddialar basında yer almıştır.

Onunla İlişkili
Cesur ve Güzel’de KıvançTatlıtuğ, Kara Para Aşk’ta Engin Akyürek ile başrolleri paylaşmıştır. 2017’de gösterilen Ferzan Özpetek’in yönettiği İstanbul Kırmızısı adlı filmde Mehmet Günsür, Halit Ergenç, Nejat İşler ve Zerrin Tekindor gibi oyuncularla birlikte rol almıştır.

Tuba Büyüküstün yerli kadın oyuncular, İstanbul doğumlu ünlüler, 5 temmuz doğumlu ünlüler ve yengeç burcu ünlüler listesinde yer almaktadır. Tuba Büyüküstün hakkında başka bilgilere sahipseniz yorum yazarak içeriği geliştirmemize katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar

YENİ BİYOGRAFİLER