Salman Khan Kimdir?

SALMAN KHAN KİMDİR?

DOĞUM TARİHİ: 27 Aralık 1965
DOĞUM YERİ: IndoreHindistan
YAŞI: 51
BURCU: Oğlak
BOYO ve KİLOSU: 174 cm., 88 kg.

Hakkında
Bollywood’ün en ünlü aktörlerinden biridir ve 80’in üzerindeki Bollywood yapımında oynamıştır. Kuch Kuch Hota Hai (Bir Şeyler Oluyor) filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Filmfare Ödülü almıştır. Oynadığı 9 film, gösterildiği yılda en yüksek hasılat yapan Bollywood yapımı olmuştur.

Ünlü Olmadan Önce
Gerçek adı Abdul Rashid Salim Salman Khan’dır. İlk oyunculuğunu, 1988’de Biwi Ho To Aisi adlı filmde yapmıştır. 1989’da İkinci filmi Maine Pyar Kiya'da başrol oynamıştır. Bu filmdeki rolüyle En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncu dalında Filmfare Ödülünü almıştır.

Diğer Ayrıntılar
Sylvester Stallone hayranıdır. Fransız Mastiff cinsi ve adları My Son (ölmüştür) ve My Jaan olan iki köpeği vardır. Ek Tha Tiger (Bir zamanlar Tiger) adlı 2012 yapımı film, 57 milyon dolar hasılat elde ederek tarihteki en çok kazanan ikinci Bollywood filmi olmuştur. 2007 yılında People Dergisi tarafından dünyanın en yakışıklı 7. erkeği seçilmiştir.

Aile Hayatı, Sevgilsi
Arbaaz Khan ve Sohail Khan adında kendisinden küçük ve aktör olan iki erkek kardeşi, Alvira ve Arpita adında iki kız kardeşi vardır. Babası Salim Khan senaristtir. Dini inancı baba tarafından Afgan müslümanı ve annesi tarafından Hindu’dur. 2014’den bu yana sunucu ve oyuncu olan Romanyalı Luila Vantur ile birliktedir. Daha önce oyuncu ve model Katrina Kaif ile çıkmıştır.

Onunla İlişkili
1999 yılında, oyuncu ve aynı zamanda 1994 Dünya Güzeli Aishwarya Rai Bachchan ile yaşadığı ilişki kamuoyu tarafından yakından takip edilmiştir. Çift birden çok filmde birlikte oynamıştır.

Salman Khan yabancı erkek oyuncular, Hindistan doğumlu ünlüler, 27 aralık doğumlu ünlüler ve oğlak burcu ünlüler listesinde yer almaktadır. Salman Khan hakkında başka bilgilere sahipseniz yorum yazarak içeriği geliştirmemize katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar

YENİ BİYOGRAFİLER